Czy da się przechytrzyć system?

W stacjonarnych kasynach i w internecie rozmowy na temat poznania zasad działania systemu zajmują godziny. Każdy gra, aby wygrać. Ile graczy, tyle pomysłów i sposobów. Wyróżniamy dwa główne nurty wśród graczy. Jeden to liczenie na szczęście, drugi polega na próbowaniu stworzenia systemu gwarantującego wygraną. Z technicznego punktu widzenia pierwszy pomysł jest jak najbardziej zrozumiały, drugi nie.

Automaty hazardowe to typowa gra losowa. Jedyne, czego przy niej potrzeba, to szczęście. Nie ma więc sensu przywiązywać dużej wagi do reguł gry, rozdań i regularności wygranych. Gdyby komputery, czyli „mózgi” automatów stwarzały jakiekolwiek szanse regularności nie byłoby mowy o losowości. A idąc dalej – nie dawałyby gwarancji zysku dla ich operatorów.

Wyznawcy drugiego z nurtów uważają, że obserwacja maszyny może pozwolić na rozpracowanie sposobu jej działania i wypłacania wygranych. Poznanie algorytmu maszyny pozwolić ma na przechytrzenie systemu. Gracze hołdujący temu podejściu potrafią grać, liczyć i wymyślać swoje zasady działania maszyn. Z technicznego punktu widzenia nie ma to żadnego sensu. Program komputerowy jest zupełnie nieprzewidywalny. Nie stwarza on możliwości żadnej regularności. Algorytm zmienia się m. in. wraz ze zmianą ustawień gry, np. zmiana wysokości wartości spina resetuje cały system. „Próbne” granie na małych stawkach, a zwiększanie ich, aby wygrać nie ma wiec sensu.

Automaty online na pieniądze są typowymi grami losowymi. To tak, jakby rzucić kostką do gry – nigdy nie wiadomo, co wypadnie. O wygranej, bądź przegranej, decyduje tylko los. Jedyne czego potrzebuje gracz to szczęście. I to właśnie ono może przynieść dużą wygraną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *