Jackpot progresywny – szansa na milionowe wygrane

Na polskim  i światowym rynku hazardowym znajdziemy automaty do gier na pieniądze z dwoma rodzajami wygranej: z jackpotem progresywnym bądź zwykłym. Ten pierwszy jest nieprzewidywalny, drugi określony z góry. Progresywny, a szczególnie w kasynach online, pozwala na wielomilionowe wygrane. Drugi zaś ma bardzo ograniczoną sumę, która nigdy nie jest aż tak wysoka, jak w progresywnym.

Jak działa jackpot progresywny? W dużym skrócie: rośnie z każdą wygraną, aż zostanie rozbity. Jak duża będzie wygrana jest zależne od kilku czynników: układu, symboli, wysokości za spina. Najlepszy możliwy układ zazwyczaj określany jest jako środkowa linia na ekranie. Znaleźć się w niej muszą wyłącznie symbole najwyżej punktowanej wartości. Do tego wartość spina musi być maksymalna. Tylko wtedy można wygrać głównego jackpota. Sprawa wydaje się prosta, ale przy kilku bądź kilkunastu symbolach i kilku liniach wcale nie jest łatwo trafić idealny układ.  Jackpot progresywny może być trafiony w każdej chwili.

Wysokość głównej wygranej rośnie wraz z każdą grą. Gdy zostanie rozbity bank – pula rośnie od początku. Część środków wpłaconych przez gracza trafia do puli nagrody. Im większe wpłaty tym jackpot jest więc wyższy. Dlatego też główne nagrody padające w kasynach internetowych są wyższe – składają się na nie wszyscy gracze, których zasięg obejmuje kasyno (Europa, a często cały świat).  Kasyna online umożliwiają więc bardzo wysokie wygrane. Statystycznie raz na 3 tygodnie padają wygrane rzędu kilku  milionów euro. Rekordowa wygrana padła w grze Mega Fortune i wyniosła ponad 17 milionów euro!.

Zasada co do wygranej jest łatwa: im prostsza gra, tym większa możliwość wygranej. Nie będą to rekordowe kwoty, ale w Polskich warunkach padnie kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wyższe wygrane padają rzadziej i na bardziej złożonych grach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *